تبلیغات ویدئویی با درگیر کردن حداکثر حواس ، یکی از بهترین روشهای ایجاد آگاهی نسبت به برند میباشد.
تبلیغات مناسب و صحیح و بکارگیری رسانه مناسب جهت انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبین و مشتریان بازار هدف می تواند یکی از روش‌های بازاریابی اینترنتی باشد . نمایش اطلاعات که با کمک گرفتن از تصاویر بتوان منظور خود را به بقیه‌ی افراد منتقل کرد و آن‌ها را در جریان گذاشت.


همه ما این را قبلاً شنیده ایم: ویدئو پادشاه است! اما چگونه می‌توانید آن را به پادشاه استراتژی بازاریابی خود تبدیل کنید؟ بیایید برخی از روند‌های برتر تبلیغات ویدیویی و آنچه را که در مورد استفاده از این رسانه باید بدانید را بررسی کنیم.


امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شوند. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

یوتیوب یکی از اولین پلتفرم هایی بود که تبلیغات شش ثانیه ای را ارائه داد. از اواخر سال 2015 این کار را کرد. با این حال هنوز هم یکی از محبوب ترین‌ها در تبلیغات ویدیویی، ویدئوهای 30 ثانیه ای است.


انواع تبلیغات ویدئویی

تبلیغات In-stream
یکی از دلایلی که بازاریابان مشتاق هستند تبلیغات ویدیویی را امتحان کنند، این است که آن‌ها می‌توانند انواع مختلفی را انتخاب کنند. تبلیغات In-stream ، رایج ترین هستند که در حین یا بعد از محتوای ویدیویی ظاهر می‌شوند.

به عنوان مثال، یوتیوب به تبلیغات In-stream متکی است. برخی از تبلیغات تعاملی هستند که مخاطب را ترغیب به کلیک روی یک لینک یا یک پیشنهاد می‌کنند.تبلیغات non-linear
از طرف دیگر، تبلیغات non-linear خارج از ویدئوی اصلی پخش می‌شود، گاهی اوقات به عنوان یک پوشش نمایش داده می‌شود. اگر شخصی روی یکی از این تبلیغات کلیک کند، تماشای محتوای اصلی آن متوقف می‌شود. تبلیغات non-linear به محتوای دیگر وصل نمی شوند. اگر نمی خواهید آن را مشاهده کنید ، می‌توانید به اسکرول کردن ادامه دهید. همچنین می‌توانید انواع مختلفی نیز انتخاب کنید.مثلا یکی از آنها پخش شدن تبلیغ داخل بازی می‌باشد. تبلیغات ویدیویی که به سمت گیمرها می‌روند، تبلیغی با ارزشی (rewarded ad)هستند.native auto-play ad
حال بسته به نوع بازی، می‌توان موضوعاتی از قبیل زندگی، تقویت سلامتی یا یک ابزار جدید، در بازی با تبلیغ نمایش داد. همچنین می‌توانید در یک آگهی پخش خودکار بومی native auto-play ad ، سرمایه گذاری کنید.

این نوع تبلیغات در انتهای محتوای اصلی ، مانند یک پست وبلاگ، نمایش داده میشوند و اگر مرتبط به محتوای اصلی باشند، میتوانند بسیار موفق عمل کنند. برای مثال اگر کاربر در حال خواندن مقاله ای درباره “نحوه انتخاب قهوه ساز” باشد، نمایش یک تبلیغ native auto-play که یک مدل قهوه ساز جدید به کاربر معرفی کند، گزینه ای مناسب است.تبلیغات shoppable
یک گزینه نسبتاً جدید، تبلیغات ویدیویی قابل خرید یا shoppable است. همانطور که ممکن است از نامش حدس بزنید، تبلیغات قابل خرید سعی می‌کنند مردم را ترغیب کنند که قدرت خرید خود را بسنجند و به جای اینکه فقط برای آن‌ها جستجو کنند، چیزهایی را هم خریداری کنند.


به عنوان مثال، هنگامی که بیننده ویدیویی را برای یک محصول مشاهده کند، پیوندی ظاهر می‌شود تا بتوند بلافاصله آن کالا را خریداری کنند. حتی بهتر، قسمت تجربه خرید به طور مستقیم در هر برنامه شخصی که از آن استفاده می‌کند، نیز وجود دارد.


دیدگاه‌ها

27 فروردین 1401 - 10:29
miri reza

کارهایی زیبا و حرفه ای دارید. موفق باشید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.